WYRÓŻNIAJĄ NAS:

1

JAKOŚĆ

3

DOŚWIADCZENIE

2

PROFESJONALIZM

O FIRMIE

kreska

Zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków. Montaż i serwis systemów ppoż.

Misją Smoke Fighter jest dostarczanie najwyższej jakości biernych systemów przeciwpożarowych oraz usług z zakresu doradztwa, projektowania oraz serwisu zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków. Nasze usługi świadczymy nie tylko na terenie Tychów, ale całej Polski.

Pożar to jedno z najpoważniejszych zagrożeń. Nie ma znaczenia czy dotyczy on budynku użyteczności publiczne, czy budynku mieszkalnego. Zastosowanie zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ich regularny przegląd jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo pożarowe na odpowiednim poziomie. Jesteśmy profesjonalistami z długoletnim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najskuteczniejszą ochronę przeciwpożarową budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Nasze produkty będą szczególnie świetnym biernym zabezpieczeniem przeciwpożarowym hal czy magazynów. Specjalizujemy się w projektowaniu systemów ppoż dla większych, otwartych pomieszczeń, w których ciężko jest znaleźć miejsce na inne rozwiązania.

Dlaczego warto powierzyć bezpieczeństwo przeciwpożarowe nam?

Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie na budowach w Polsce i całej Europie. Pracowaliśmy zarówno przy tworzeniu czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, jak i biernych. Mamy szeroką wiedzę nt. odporności ogniowej danych rozwiązań. Odznaczamy się pełnym profesjonalizmem, doświadczeniem oraz doskonałą jakością wykonania każdego systemu przeciwpożarowego. Wybór naszych usług to gwarancja bezpieczeństwa i ochrony przed ogniem oraz dymem. Dodatkowo nasze systemy oddymiania budynków wyróżnia konkurencyjna cena. Podchodzimy bardzo kompleksowo do każdego indywidualnego projektu. Jako że bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, wszystkie nasze zabezpieczenia ppoż budynków spełniają wszystkie niezbędne normy, zawarte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Projektowanie systemów ppoż oraz serwis

Kluczową rzeczą podczas projektowania zabezpieczeń przeciwpożarowych jest indywidualne podejście. Instalacja musi być dopasowana do potrzeb danego budynku. Na prawidłowo działający system przeciwpożarowy składa się odpowiednio założona sygnalizacja pożarowa, czujniki oraz prawidłowo wykonana dokumentacja, zgodna z polskimi normami. Dzięki temu można nie tylko sprawnie przeprowadzić ewakuację, ale także przy pomocy biernych zabezpieczeń ppoż spowolnić rozprzestrzenianie się ognia.

Nasze projekty systemów ppoż zawierają wszystkie niezbędne informacje:

  • Charakterystykę obiektu
  • Ile oraz jakie środki ochrony przeciwpożarowej zostało zastosowanych;
  • Rysunki oraz obliczenia
  • Umiejscowienie elementów całego systemu ppoż

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe i czynne — czym się różnią?

Przy projektowaniu ochrony przeciwpożarowej budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej bierzemy pod uwagę zarówno czynne zabezpieczenia ppoż jak i bierne. Czym się one różnią?

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe

Ich głównym zadaniem jest opóźnianie pożaru. Impregnaty, zaprawy ognioochronne i inne tego typu środku w trakcie pożaru pęcznieją, tworząc ochronną warstwę. Same w sobie nie powstrzymują pożaru, ale mogą skutecznie opóźnić jego rozwój.

Czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe

W przypadku pożaru to one pełnią główną funkcję w jego ograniczaniu i niwelowaniu negatywnych skutków. Do ich elementów należą sygnalizacje i czujniki. Oczywiście wliczamy tu też stałe urządzenia gaśnicze gazowe, proszkowe czy pianowe oraz instalacje tryskaczowe i zraszaczowe.

System oddymiania budynków jako czynne zabezpieczenie pożarowe

Budynki pozbawione odpowiedniego systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych w przypadku wybuchu pożaru są niebywale niebezpieczne. Ogień potrafi rozprzestrzeniać się wyjątkowo szybko, a dymu często z początku można nie czuć, dlatego niezbędne jest niezawodne zabezpieczenie przeciwogniowe oraz niezawodny system oddymiania budynków, aby zapewnić bezpieczeństwo. Mowa tu oczywiście nie tylko o poniesieniu ogromnych strat materialnych, ale także o niebezpieczeństwie dla zdrowia oraz życia osób przebywających w środku.

Systemy oddymiania budynków należą do czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ich działanie jest proste - odpowiednio rozmieszczone klapy oraz okna z funkcją oddymiania mają przede wszystkim chronić drogi ewakuacji. W momencie wybuchu pożaru i uruchomienia czujników dymu klapy i okna otwierają się. Wytworzony przeciąg umożliwia odprowadzenie dymu na zewnątrz. Systemy oddymiania budynków to także kurtyny dymowe, mające za zadanie zahamować dym, uniemożliwiając jego rozprzestrzenianie na tyle, na ile jest to możliwe.

Smoke Fighter zajmuje się montażem systemów oddymiania. Planujemy dla każdego klienta indywidualne rozwiązania, dostosowane do konkretnego budynku i pomieszczeń. Tylko kompleksowa ochrona przeciwpożarowa budynków zapewnia szybką ewakuację w przypadku wystąpienia pożaru.

Bez względu, czy jest to budynek mieszkalny, czy użyteczności publicznej, ochrona ppoż. zapewniająca jak najskuteczniejszą ochronę powinna się w nim bezwzględnie znajdować.

Smoke Fighter - zabezpieczenie ppoż na najwyższym poziomie

Projektowanie systemów przeciwpożarowych to nasza specjalizacja, a bezpieczeństwo - priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów. Zapewniamy także montaż systemów przeciwpożarowych, który wykonujemy sprawnie i profesjonalnie. Swoją pracę traktujemy bardzo poważnie. Podchodzimy kompleksowo do każdego montażu systemów pożarowych. Nasza pasja i dedykacja pozwala nam na, indywidualne podejście do obsługi każdego klienta. Oprócz wymienionych wcześniej usług oferujemy także serwis systemów ppoż. na najwyższym poziomie.

OSTATNIE REALIZACJE

kreska

ikonka galeria 2

ikonka galeria 2

ikonka galeria 2

ikonka galeria 2

 
Zobacz nasze produkty  OFERTA