OFERTA

Kurtyny dymowe rolowane

Kurtyny dymowe - automatyczne i stałe

Stałe kurtyny dymowe oraz automatyczne kurtyny pożarowe to dwa rodzaje kurtyn dymowych oferowanych przez Smoke Fighter. Są to wysokiej jakości zabezpieczenia ppoż. zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie tego, by dym i gazy pożarowe nie rozprzestrzeniały się swobodnie w pomieszczeniach o dużej powierzchni, takich jak hale przemysłowe i magazynowe. Dzięki temu kurtyny dymowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Są wykorzystywane m.in. w budynkach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, obiekty sportowe czy hale produkcyjne. Automatyczne kurtyny pożarowe wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną. Sprawdzą się jako uniwersalna ochrona przeciwpożarowa w każdym typie przestrzeni.

Nasze rozwiązania charakteryzuje niezawodność działania uzyskana dzięki zastosowaniu wysokiej klasy podzespołów. Kurtyny dymowe naszej produkcji skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się dymu i pozwalają na szybsze doprowadzenie go do wentylacji oddymiającej. Ich zaletą jest nie tylko efektywność działania, ale też prosty i szybki montaż – bez konieczności wykonania podkonstrukcji.

Kurtyny dymowe tekstylne

Kurtyny dymowe tekstylne to propozycja do obiektów o dużej powierzchni – do galerii handlowych, magazynów, hal produkcyjnych czy budynków targowo-wystawienniczych. Obok stałych kurtyn, proponujemy automatyczne kurtyny dymowe, które wyposażone są w silnik 24V uruchamiany podczas pożaru. Do ich produkcji zastosowano tkaninę o splocie "Panama", która zapewnia oczekiwaną wytrzymałość oraz trwałość. Kurtyny dymowe materiałowe to jedno z najlepszych biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Umożliwiają one sprawne opuszczenie miejsca zagrożenia przez obecnych ludzi, powstrzymując jednocześnie rozprzestrzenianie się dymu. Kurtyny przeciwpożarowe materiałowe to wyjątkowo skuteczne i – przede wszystkim – bezpieczne rozwiązanie. Stanowią one doskonałą ochronę i kontrolują ruch dymu. W stałe kurtyny dymowe warto wyposażyć każdy obiekt użyteczności publicznej. W elastyczny sposób separują strefy dymowe i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie oddzielenia wymaga przestrzeń pod dachem lub stropem.

STAŁE KURTYNY DYMOWE SSF-120

Stałe materiałowe kurtyny dymowe służą do wydzielenia stref dymowych oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się dymu w budynkach wielkopowierzchniowych. Posiadają niezwykle lekką konstrukcję, która znacznie ułatwia ich montaż. Kurtyny dymowe stałe wyróżnia przede wszystkim niepalny materiał. Są one nie tylko funkcjonalną, ale też dyskretną ochroną przeciwpożarową. Dzięki zastosowaniu szklanej kurtyny dymowej będzie ona mniej zauważalna, a wizualna prezentacja przestrzeni pozostaje niezakłócona. Stałe kurtyny dymowe mogą być także łączone za pomocą modułów, tworząc produkt o nieograniczonych wymiarach. Dzięki temu kurtyny dymowe stałe świetnie sprawdzą się w większych przestrzeniach.

Stałe kurtyny dymowe SSF-120 wykonane są z:

aKątowników górnych mocujących - przytwierdzonych do dowolnej konstrukcji, do której ma być zamocowana kurtyna dymowa. Przy montażu tego systemu nie ma konieczności wykonywania podkonstrukcji pod kurtynę.

aNiepalnego materiału szklanej kurtyny dymowej - wykonanego z włókna szklanego o dowolnej długości oraz szerokości. W przypadku dużych powierzchni, kurtynę wykonuje się z płacht materiału zachodzących na siebie na zakładkę o szerokości 100mm, aby zachować szczelność zgodną z PN-EN 12101-1.

aKątowników obciążeniowych dolnych - skręconych ze sobą dwóch kątowników powodujących naciąg oraz estetyczny wygląd całej kurtyny.

Stała materiałowa kurtyna dymowa jest certyfikowana i produkowana zgodnie z PN-EN 12101-1.

Zalety wykonania kurtyn dymowych w tym systemie to:

aobniżenie kosztów

ałatwość i szybkość montażu kurtyny powietrznej, powodująca niezwykłą lekkość całego systemu np. w porównaniu do blachy trapezowej

amożliwość dokładnego uszczelnienia przejść instalacyjnych przez dymową stałą

amontaż kurtyny dymowej do dowolnej konstrukcji, również do blachy trapezowej

abrak konieczności wykonania podkonstrukcji

akonkurencyjna cena.

AUTOMATYCZNE KURTYNY DYMOWE ASF-120

Kurtyny dymowe ASF-120 są całkowicie grawitacyjnymi produktami typu „fail-safe” zaprojektowanymi z wykorzystaniem najnowszej technologii. Wspomagają działanie automatycznego systemy oddymiania i odprowadzania ciepła.

Silnik 24V wciąga kurtynę pożarową do momentu, aż dolna listwa oprze się o dolną stronę obudowy. Prąd pobierany przez silnik zaczyna rosnąć, co zostaje wykryte przez układ sterowania silnikiem, który stopniowo zmniejsza napięcie do poziomu podtrzymania wynoszącego około 2 V.

W przypadku zaistnienia pożaru lub przekręcenia kluczyka testowego do pozycji „test” napięcie podtrzymania silnika zanika i stała kurtyna dymowa opada pod wpływem grawitacji do projektowanego poziomu. Budowa tego urządzenia zapewnia jego kontrolowane opadanie nawet w przypadku całkowitego zaniku zasilania.

Materiał automatycznej kurtyny ppoż. o splocie "Panama", zapewnia równiejszą powierzchnię i większą wytrzymałość gotowej tkaniny. Jej odporność na rozciąganie jest 10% większa niż innych tkanin ze względu na ciągłe napięcie materiału. Dodatkowe wzmocnienie zapewnia utrzymanie kształtu automatycznej kurtyny dymowej rolowanej podczas nawijania na rolkę.

Kurtyny dymowe mogą być instalowane na dowolnej krawędzi budynku lub dostosowane do jego kształtu np. do zapewnienia krzywizny wokół otworu w stropie.

Kasetowa obudowa wykonana z blachy ocynkowanej spełniała wymagania normy PN-EN 12101-1:2006.

Kurtyny dymowe — elementy systemu przeciwpożarowego

Przy użyciu automatycznych kurtyn przeciwpożarowych można tworzyć zbiorniki dymu. Opuszczają się one do wcześniej ustalonej wysokości większej od obliczonego poziomu warstwy dymu wytworzonego przez pożar. Głębokość zbiornika jest ustalana w oparciu o to, ile dymu może być usuniętego poprzez wentylację lub jak długo będzie się utrzymywać jego warstwa. Wysokości opadu, na którym znajduje się kurtyna dymowa materiałowa, nie utrudnia ucieczki z tego obszaru. Umożliwia ona szybkie przedostatnie się ludzi do bezpiecznej przestrzeni.

Kurtyny dymowe są często stosowane jako kurtyny kierunkowe. Gorący dym nie będzie mógł przesuwać się poprzecznie wokół atrium. Zamiast tego kierunek ruchu dymu zostanie skierowany w górę pod sufit, skąd może być bezpiecznie odprowadzony poprzez kanały oddymiania bądź klapy dymowe. Kurtyna pożarowa nie tylko zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia, ale także zamyka wyznaczone strefy. Dzięki temu, jeśli dojdzie do sytuacji zagrożenia, ułatwia podjęcie sprawnej ewakuacji z zagrożonego miejsca.

Specyfikacja obudowy automatycznej kurtyny przeciwpożarowej:

Materiał: stal ocynkowana 1,0 mm

Wykończenie: Opcjonalna powłoka proszkowa wg dowolnego koloru z palety RAL

Dostęp: Zdejmowana pokrywa

Wymiary: (Opad kurtyny do 3 m)

aTyp 1 pojedyncza rolka: 150 mm x 150 mm

aTyp 2 podwójna rolka pozioma: 250 mm szerokości x 150 mm wysokości

aTyp 3 podwójna rolka pionowa: 150 mm szerokości x 250 mm wysokości

Ze względu na problemy spowodowane przez silniki cylindryczne z krańcówkami, nasz system ASF-120 wykorzystuje automatyczne systemy ograniczania prądu do określenia górnego położenia kurtyny ppoż.

Silnik 24V podnosi kurtynę dymową naszej produkcji do momentu, aż dolna listwa zostanie wciągnięta na żądaną wysokość. Prąd pobierany przez silnik zaczyna rosnąć, co zostaje wykryte przez układ sterowania silnikiem, który stopniowo zmniejsza napięcie, utrzymując dolną listwę w górnej pozycji.

Centrala sterująca kurtyny rolowanej dymowej wyposażona jest w baterie akumulatorowe 12V, które zapobiegają opuszczeniu kurtyny w przypadku awarii zasilania głównego w obiekcie.

Listwa dolna kurtyny pożarowej zapewnia estetyczne i dyskretne wykończenie, które jest bardzo ważnym elementem, np. w przypadku zastosowania kurtyn rolowanych dymowych w galerii handlowej.

Kurtyny dymowe od producenta - najlepsze rozwiązanie

Dokładniejsze informacje oraz specyfikację techniczną można uzyskać poprzez kontakt z działem handlowym. Numer telefonu znajduje się w zakładce „Kontakt”. Zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą kurtyn dymowych materiałowych oraz szklanych.

Kurtyna przeciwpożarowa nie jest jedynym elementem systemu ochrony przed ogniem, ale bardzo znaczącą jej częścią. Dla optymalnego zabezpieczenia powinny one spełniać cztery wymagania. Kurtyna ogniowa musi: mieć szczelność ogniową i dymową, a także być niezawodna i trwała. Właściwości te zapewnia oczywiście odpowiednie wykonanie i użycie specjalistycznych materiałów. Ważne jest też to, aby pozyskiwać kurtyny dymowe od sprawdzonego producenta.

Jako firma zajmująca się produkcją kurtyny dymowej możemy zagwarantować doskonałe wykonanie naszych produktów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić optymalną ochronę przed pożarem i dymem. Kurtyny ogniowe naszej produkcji to gwarancja bezpieczeństwa dla budynków oraz znajdujących się w środku ludzi. Od wielu lat zapewniamy naszym klientom ochronę przed dymem i ogniem. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji stałych i automatycznych kurtyn dymowych, które umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie. Używamy tylko sprawdzonych materiałów. Jesteśmy w stanie zagwarantować kurtynę przeciwpożarową w konkurencyjnej cenie.

STAŁA KURTYNA DYMOWA SSF-120

Stałe materiałowe kurtyny dymowe służą do wydzielenia stref dymowych oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się dymu w budynkach wielkopowierzchniowych.

Wykonane są z:

aKątowników górnych mocujących - przytwierdzonych do dowolnej konstrukcji, do której ma być zamocowana kurtyna

dymowa. Przy montażu tego systemu nie ma konieczności wykonywania podkonstrukcji pod kurtynę

aNiepalnego materiału kurtyny - wykonanego z włókna szklanego o dowolnej długości oraz szerokości. W przypadku dużych

powierzchni, kurtynę wykonuje się z płacht materiału zachodzących na siebie na zakładkę o szerokości 100mm, aby zachować

szczelność zgodną z PN-EN 12101-1.

aKątowników obciążeniowych dolnych - skręconych ze sobą dwóch kątowników powodujących naciąg oraz estetyczny wygląd

całej kurtyny.

Stała materiałowa kurtyna dymowa jest certyfikowana i produkowana zgodnie z PN-EN 12101-1.

Zalety wykonania kurtyn dymowych w tym systemie to:

aobniżenie kosztów

ałatwość i szybkość montażu, powodująca niezwykłą lekkość całego systemu np. w porównaniu do blachy trapezowej

amożliwość dokładnego uszczelnienia przejść instalacyjnych przez kurtynę

amontaż do dowolnej konstrukcji, również do blachy trapezowej

abrak konieczności wykonania podkonstrukcji

akonkurencyjna cena.

AUTOMATYCZNA KURTYNA DYMOWA ASF-120

Kurtyny dymowe ASF-120 są całkowicie grawitacyjnymi kurtynami typu „fail-safe” zaprojektowanymi z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Silnik 24V wciąga kurtynę do momentu, aż dolna listwa oprze się o dolną stronę obudowy. Prąd pobierany przez silnik zaczyna rosnąć, co zostaje wykryte przez układ sterowania silnikiem, który stopniowo zmniejsza napięcie do poziomu podtrzymania wynoszącego około 2 V.

W przypadku zaistnienia pożaru lub przekręcenia kluczyka testowego do pozycji „test” napięcie podtrzymania silnika zanika i kurtyna opada pod wpływem grawitacji do projektowanego poziomu. Budowa tego urządzenia zapewnia kontrolowane opadanie kurtyny nawet w przypadku całkowitego zaniku zasilania.

Tkanina kurtyny o splocie "Panama", zapewnia równiejszą powierzchnię i większą wytrzymałość gotowej tkaniny. Wytrzymałość na rozciąganie tkaniny o splocie Panama jest 10% większa niż innych tkanin ze względu na ciągłe napięcie materiału. Dodatkowa wytrzymałość zapewnia utrzymanie kształtu kurtyny podczas nawijania na rolkę.

Kurtyny dymowe mogą być instalowane na dowolnej krawędzi budynku jak również mogą być dostosowane do jego kształtu np. do zapewnienia krzywizny wokół otworu w stropie.

Kasetowa obudowa wykonana z blachy ocynkowanej spełniała wymagania normy PN-EN 12101-1:2006.

Przy użyciu automatycznych kurtyn można tworzyć zbiorniki dymu. Kurtyny opuszczą się do wcześniej ustalonej wysokości większej od obliczonej wysokość warstwy dymu wytworzonego przez pożar. Głębokość zbiornika jest ustalana w oparciu o to ile dymu może być usuniętych poprzez wentylację lub jak długo będzie się utrzymywać warstwa dymu. Wysokości opadu kurtyny nie utrudnia ucieczki z tego obszaru.

Kurtyny dymowe są często stosowane jako kurtyny kierunkowe. Gorący dym nie będzie mógł przesuwać się poprzecznie wokół atrium. Zamiast tego kierunek ruchu dymu zostanie skierowany w górę pod sufit, skąd może być bezpiecznie odprowadzony poprzez kanały oddymiania bądź klapy dymowe.

Specyfikacja obudowy kurtyny:

Materiał: stal ocynkowana 1,0 mm

Wykończenie: Opcjonalna powłoka proszkowa wg dowolnego koloru z palety RAL

Dostęp: Zdejmowana pokrywa

Wymiary: (Opad kurtyny do 3 m)

aTyp 1 pojedyncza rolka: 150 mm x 150 mm

aTyp 2 podwójna rolka pozioma: 250 mm szerokości x 150 mm wysokości

aTyp 3 podwójna rolka pionowa: 150 mm szerokości x 250 mm wysokości

Ze względu na problemy spowodowane przez silniki cylindryczne z krańcówkami, nasz system ASF-120 wykorzystuje automatyczne systemy ograniczania prądu do określenia górnego położenia kurtyny.

Silnik 24V wciąga kurtynę do momentu, aż dolna listwa oprze się o dolną stronę obudowy. Prąd pobierany przez silnik zaczyna rosnąć, co zostaje wykryte przez układ sterowania silnikiem, który stopniowo zmniejsza napięcie do poziomu podtrzymania wynoszącego około 2 V. W przypadku zaistnienia pożaru lub przekręcenia kluczyka testowego do pozycji „test” napięcie podtrzymania silnika zanika i stała kurtyna dymowa dh60 opada pod wpływem grawitacji do projektowanego poziomu. Budowa tego urządzenia zapewnia jego kontrolowane opadanie nawet w przypadku całkowitego zaniku zasilania.

Centrala sterująca kurtyną wyposażona jest w baterie akumulatorowe 12V, które zapobiegają opuszczeniu kurtyny w przypadku awarii zasilania głównego w obiekcie.

Listwa dolna kurtyny zapewnia estetyczne i dyskretne wykończenie, które jest bardzo ważnym elementem np. w przypadku zastosowania kurtyn w Galerii Handlowej.

Dokładniejsze informację oraz specyfikację techniczną można uzyskać poprzez kontakt z działem handlowym. Telefon znajduje się w zakładce „Kontakt”. Zapraszamy do szerszego zapoznania się z Naszą ofertą.

 
Masz pytanie?  KONTAKT